
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.3 mm |
| Current Rating | 200 mA |
| Number of Positions | 21 |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29165
Ext.Price$0.29165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29165 | $0.29165 |
| 10 | $0.25939 | $2.59390 |
| 50 | $0.23069 | $11.53450 |
| 100 | $0.20025 | $20.02500 |
| 500 | $0.17382 | $86.91000 |
| 1000 | $0.16622 | $166.22000 |
| 3000 | $0.15895 | $476.85000 |
| 5000 | $0.15200 | $760.00000 |
